enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanı’ndan Ekrem İmamoğlu Hapis Kararı Hakkında İlk Açıklama

Cumhurbaşkanı’ndan Ekrem İmamoğlu Hapis Kararı Hakkında İlk Açıklama
17.12.2022 17:46
0

Cumhurbaşkanı “Mardin Derik Ovası Sulaması”, “Midyat-Nusaybin Yolu”, “Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme” ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasıyla ilgili ise, “Birilerinin kendi iç kavgalarını, Bizansvari taht kavgalarını bizim üzerimizden yürütmeye çalıştıklarını gördükçe üzülüyoruz” dedi.

Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

Bir Şahsın Hakareti Söz Konusu

Bir mahkeme kararı üzerinde kopartılan fırtınanın gerisinde aynı faşist zihniyet var. Bunun ne bizimle, ne partimle hiçbir ilgisi yok. Mahkeme kararının açıklanmasının ardından söylenenlere baktığımızda bir taraftan gülüyor, bir taraftan üzülüyoruz. Siyasi tartışma yok, bir şahsın YSK’ya hakareti var. Bizim de eleştirdiğimiz pek çok mahkeme kararı oldu ama bu kimseye hakimlere hakaret etme, mahkeme kararını tanımama hakkı vermez. Kimsenin mahkeme kararlarını tanımama hakkı yok. Bir taraftan gülüyor, bir taraftan üzülüyor.

‘TAHT KAVGALARI…’

Birilerinin kendi iç kavgalarını, Bizansvari taht kavgalarını bizim üzerimizden yürütmeye çalıştıklarını gördükçe üzülüyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi mahkemelerin verdiği her kararı beğenmek zorunda değiliz. Hayatımız yasaklarla mücadeleyle geçti. Çözümü millet de gördük.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.