enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hayvandan İnsana Organ Nakli Gerçek Oluyor

Hayvandan İnsana Organ Nakli Gerçek Oluyor
17.12.2022 22:26
0

Türkiye’de ilklerin sahibi yüz nakli, çift kol ve ilk kez rahim naklini gerçekleştiren ünlü Prof. Dr. Ömer Özkan hayvanlardan insanlara organ naklini araştıracak Bilim Vadisini kurabilmek için ilk adımlarını attıklarını açıkladı. Prof. Dr. ” Bilimin her kolunu yaptığımız gibi bu alanı da görmezden gelmemek gerekir.” dedi.

Başarılı Prof. “Bilim vadisi oluşturmak istiyoruz. Cumhurbaşkanımızın bilgisi ölçüsünde desteklerimizi aldık. Hatta ihalesi de oluşturuldu. Bununla ilgili alt yapı oluşturmuşken, bu çalışmanın içerisinde yer alacak insanları da buraya yerleştirmeye çalışıyoruz” sözlerini etti.

İçindekiler

Eğer Tren Kaçarsa..

Prof. Dr. geçen ay Amerika’da bulunduğunu ve gördüğü çalışmalara iç çektiğini ifade etti. İnsandan insana organ naklinde çok iyi bir konumda olduğumuzu dile getiren ancak geleceğin hayvandan insana organ nakli olduğunu ve üzülerek ülkemizin araştırmalarda geri kaldığını söyledi. Ömer ve Bülent hocamızla beraber birkaç projemiz oldu. 2 gündür Ankara’daydık ve en üst düzey görüşmeler yaptık. Sağlık Bakanlığı ve hükümetin desteği olmadan yapmak mümkün değil. Destekleyeceklerini ifade ettiler ve çok teşekkür ediyorum. Evet klinikte muhteşemiz ama lütfen laboratuvar çalışmalarını hızlandırmamız gerekiyor. Çok geride kalıyoruz ve eğer treni kaçırırsak, zaman bizim yanımızda olmayacak” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.