enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İstanbul İçin Yağışlar Kapıda 50 Şehir İçin Uyarı

İstanbul için yağışlar kapıya dayandı! Yüksek basınçların yurdu terketmesi sebebi ile gelen alçak basınç Yurda yağış getirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 50 İl için uyarıda bulundu!

İstanbul İçin Yağışlar Kapıda 50 Şehir İçin Uyarı
11.01.2023 05:21
0

Susuz günleri nihayet geride bırakıyoruz. Alçak basınç ile yağışlı havaların etkisini arttıracağını dile getiren Meteoroloji Genel Müdürlüğü 50 İl için de uyarıda bulundu.

Geçtiğimiz sene bu zamanlarda kar etkisi altında bulunan Megakent’e bu yılın aynı günlerinde ne yazık ki tek damla yağış düşmedi.

Önceki günlerde İski yaptığı açıklamada barajların alarm verdiğini duyurmuştu. Barajlarımızda bulunan su oranı kritik seviyelere gelmişti. Durumdan haberdar olan vatandaşlar endişeye kapılırken nihayet yüreklere su serpen o haber geldi.

İstanbul’a kesintisiz yağmur geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki haftanın ikinci gününden itibaren Marmara, Ege ve Akdeniz’de yağmur beklediğini bildirdi. Yağmurun İç Anadolunun bir kısmında da Çarşamba gününden itibaren etkili olacağı açıklandı.

Yüksek basıncın İstanbul’u terketmesi ile birlikte gelen Alçak basınç Salı gününden başlayarak Cuma gününe kadar kesintisiz yağışların gelmesi beklentisini oluşturdu.

Hava durumunun ise mevsim normallerinde seyretmesi bekleniliyor. İşte önümüzdeki hafta Yurt genelinde beklenen Meteoroloji Genel Müdürlüğünün açıkladığı hava tahminleri.

İstanbul Hava Tahminleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.