enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kılıçdaroğlundan Akşener Mesajı: Parti İçişlerine Karışılmamalı

Kılıçdaroğlundan Akşener Mesajı: Parti İçişlerine Karışılmamalı
19.12.2022 14:14
0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın adaylığı ile ilgili çıkışları için “Bir parti başka bir partinin içişlerine karışmamalı” dedi. İmamoğlu’nun Saraçhane çağrısıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, “Çağrısından bilgim yoktu, sosyal medyadan öğrendim” ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu televizyonların Ankara temsilcileri ile toplantı yaptı. Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu “İmamoğlu’nun çağrısından bilgim yoktu, sosyal medyadan öğrendim” ifadelerini kullandı.

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın aktardığına göre, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin, “Kararı verecek olan 6’lı masa, adayımız sizsiniz derlerse elbetteki aday oluruz. Altı liderin ortak iradesine saygı göstereceğiz” dedi.

‘İÇİŞLERİMİZE KARIŞILMAMALI’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘İmamoğlu ve Yavaş’a hayır’ demeyiz açıklamalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Bir parti başka bir partinin içişlerine karışmamalı. Her partinin kendi kuralları vardır. Her parti kendi içerisinde değerlendirmesini yapmalı.” dedi.

SARAÇHANE GÖRÜNTÜSÜ: SAYGI DUYMAMIZ LAZIM

İmamoğlu kararı sonrası Saraçhane’de buluşmayla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu çağrı yaptı. Meral hanım katıldı. Saygı duymamız lazım. 6 lider de benzer tepkiler gösterdi.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.